Zayıflatan Danslar

0
11

Egzersiz yapmaya ya da spora gitmeye vaktiniz yoksa bu bilgileri kaçırmayın. Evinizde de zayıflayabileceğiniz dans çeşitleri bulunmaktadır. Zayıflatan Danslar başlığı altında kilo vermenize yardımcı olabilecek dans çeşitleri hakkındaki bilgiler aşağıda sunulmuştur.

Zayıflatan Danslar

ORYANTEL İLE ZAYIFLAMA

Oryantel

Sadece düğünlerde ya da eğlencelerde değil normal yaşantıda da sıklıkla yapılması gereken yapılması tavsiye edilen dans çeşitlerinden biridir. Oryantel yaparak özellikle de göbek bölgesindeki yağlarınızdan kısa sürede kurtulabilirsiniz. Evde yalnız kaldığınızda veya evde yakınlarınız, arkadaşlarınızla mutlaka oryantel yapın. Düzenli yaptığınızda göbek bölgenizdeki yağların kısa sürede eridiğini fark edeceksiniz.

ÇEMBER ÇEVİRME İLE ZAYIFLAMA

Çember Çevirme

Çocukluğu sokaklarda geçenlerin neredeyse yarısından çoğu çember çevirmiştir. O dönemler için eğlence niyetine yapılmış olsa da bu dönem düşünüldüğünde zayıflamanıza yardımcı olabilecek bir dans türü denilebilir.Hem zevkli ve eğlencelidir hem de özellikle simit ve göbek gölgesindeki yağlarınızdan kurtulmanızı sağlar. Çember alarak evinizde ya da bahçeniz varsa bahçenizde açık havada bu dansı yapabilirsiniz.

SALSA İLE ZAYIFLAMA

Salsa

Ülkemizde profesyonelleştirilen bir dans çeşididir. Salsa neredeyse hiç durmaksızın yapılan ve özellikle de bir partner ile oldukça zevkli ve eğlenceli olan bir dans türüdür. Durmadan uzun süre yapıldığı için inanılmaz derecede kalori yakmaktadır. Kilo vermek istiyorsanız salsa yapabilir bunun için kendinize eş seçerek birlikle fazla kilolarınızdan kurtulabilirsiniz. Salsa yaparak hemen her bölgedeki kaslarınız çalışır ve her bölgeden zayıflamanız mümkün olur. Eşsiz yapılmayan bir dans olan salsa için de partnerinizi iyi seçmeniz gerekir.

ZUMBA İLE ZAYIFLAMA

Zumba

Spor salonlarında da adı sıkça duyulan ve zayıflamak isteyen hemen herkesin yapmak istediği dans çeşitlerinden biridir. “ADIM DANSI” olarak bilinir. Yeni fitness yöntemi olarak herkese önerilir. Zumba dansının bölgesel olarak zayıflattığı ayrıca spor hocaları tarafından basak kaslarını güçlendirerek bacak ağrılarına iyi geldiği belirtilmektedir. Bu yüzden zayıflamak için bu dansı mutlaka yapmalısınız. İlla spor salonlara gitmenize gerek yoktur. Evde oldukça hareketli bir müzik açarak müziğin ritmine kendinizi kaptırabilir ve kendinizce durmaksızın hareketler belirleyerek dans edebilirsiniz.

HİP-HOP İLE ZAYIFLAMA

hip hop

Hip-hop benim tarzım olan bir dans türü deyip geçmeyin. Hip-hop dansı oldukça zor hareketler içerir. Yalnız her zorluğun da mutlak bir karşılığı bulunmaktadır. Kilonuz eğer hip-hop hareketleri yapmak için uygun değilse bu dans türüne kendinizi adamamanız gerekir. Hareketleri yapmakta güçlük çekerseniz sakatlanabilirsiniz. Bu durum da sağlığınızı tehlikeye atacağınız anlamına gelir.

TANGO İLE ZAYIFLAMA

tango

Aşıkların birbirine yeniden aşık olmasını sağlayan aşk dansıdır tango… Tango ile kilo verilmez gibi düşünülebilir. Ancak 1 saatlik tango seansı kilo vermenin yanı sıra karın bölgesinin şekil almasını da sağlar. Sevdiğiniz kişinin gözünün içine baka baka kilo vermek isterseniz sevdiğinizle bu dansı mutlaka uygulamalısınız.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here