Yumurta Kaç Kalori

2
36

Yumurta Kaç Kalori? Yumurta içerdiği besinler sebebi ile kişiyi uzun süre yok tutma ve kilo verdirme özelliğinde olan en önemli gıdalardan biridir.

Yumurta Kaç Kalori

Diyetisyen Nurdan Çeliktaş’dan Öneriler

Yumurta tok tutan ve zayıflatan bir besindir. Diyet yapan kişilerde iştah hormonu olan “ghrelin” seviyesini düşürmektedir. Daha uzun süre tok kalınmaya yardımcı olmaktadır. Yapılan son araştırmalara göre kahvaltıyı yumurta ile yapanların uzun süre tok kaldığı ve öğlen yemeğinde daha az yemek yediği tespit edilmiştir.

Yumurta en önemli besin kaynağı durumundadır. Haftada 2-3 defa kahvaltılarda haşlanmış ya da teflon sahanda yağsız pişirilmiş ya da içine beyaz peynir, maydanoz eklenerek yapılmış omlet sizi tok tutar ve kaliteli bir kahvaltı imkanı sunar.

Yumurta Kaç Kalori

Yumurta Kaç Kaloridir

Diyetisyen Ayşe Şahika Karagöz Yanıtlıyor: Yumurta Kaç Kalori

  • 1 tane haşlanmış yumurta 69 kaloridir.

  • 100 gram kadar omlet 200 kaloridir.

  • 100 gram kadar sucuklu yumurta 242 kaloridir.

  • 1 porsiyon kadar menemen 177 kaloridir.

Zayıflamak İçin Yumurta Nasıl Tüketilir?

Yumurta Tüketimi

Diyetisyen Zeynep Subaşı Yanıtlıyor

Anne sütünden sonra en kaliteli protein yumurtadır. Yok tutan besinlerin ilk sırasında gelmektedir. Diyetiniz sırasında fazla kalori almak istemiyorsanız eğer yumurtayı haşlanmış olarak ya da bol sebzeli menemen olarak tüketebilirsiniz.

Diyetisyen Serkan Tutar Yanıtlıyor

Yumurta en uzun süre tok tutan besinlerden biridir. Özellikle de kilo vermek istiyorsanız diyet listenizin başında yumurta olmalıdır diyor. Saba kahvaltısı genelde toplumumuzda ihmal edilen bir öğündür. Hatta 2. plana attığımız bir öğündür. Kahvaltı yapılmadığında yumurta nadiren tüketilir. Sabah kahvaltı yapılmaması demek güne aç başlanılması ve metabolizmanın da yavaşlaması demektir.

Yalnız kahvaltıda en önemli besinler yumurta ve peynirdir. Her sabah kalktığınızda 1 saat içinde kahvaltı yapar ve yumurtanızı düzenli olarak tüketirseniz eğer uzun süre tokluk hissi yaratır. Bu sayede daha az besin tüketimi yaparsınız ve daha az kalori alarak kilo kaybı yaşayabilirsiniz. Bu sağlığınız açısından da önemli bir durumdur.

Yumurta hem yok kalmada hem de zayıflamada kurtarıcınız olmalıdır. Hızlı ve pratik olarak hazırlanması ayrıca kısa sürede tüketilmesi sebebi ile yumurtaya ekstra vakit harcamazsınız. Bir diğer avantajlı yönü sebze ile karıştırılarak hazırlanabilmesidir.

Menemen, omlet ya da haşlanmış olarak hazırlayıp çeşitli baharatlar ekleyerek tüketebilirsiniz. Bu sayede metabolizmanız daha da hızlanır. Kilo kaybı kısa sürede görülür.

Diyetisyen Fatma Gönen Yanıtlıyor

Yumurta akşamları atıştırma problemlerinizi kontrol etmenizi sağlıyor. 2013 tarihinde yapılan araştırmaya göre; yüksek proteinli kahvaltı gün boyunca açlık hissini yatıştırmada etkili olmuştur. Yumurta yetişkinlerde uzun süre tokluk sağlamaktadır. Kilo vermeye çalışıyorsanız eğer akşam 7 den sonra şekerleme, bisküvi, cips gibi zararlı besinleri tüketmekten kendinizi alı koyamıyorsanız yumurta tüketmeyi deneyin.

TEILEN
Önceki İçerikEn Hızlı Kilo Vermek
Sonraki İçerikİsveç Diyeti

2 YORUMLAR

  1. Sporcu olarak sürekli tükettiğim bir besin ama kalorisinden dolayı sarısını yemiyorum beyazı daha faydalı yağsız ve proteinli benim gibi spor yapanlarında tüketmesi gereken bir besin gayet sağlıklı spor yapan zayıflamak isteyen herkese yumurtanın beyazını yemelerini tavsiye ediyorum.

    • Tabi ki yumurtanın beyazı sayısından daha düşük kaloriye sahiptir. Özellikle de spor yapanlar için haşlanmış yumurtanın beyazı tüketilmelidir. Tavsiyeleriniz, yorumunuz ve görüşünüz için teşekkürler…

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here