Yeşil Çay Zayıflatır mı? Çoğu diyet listesinde yeşil çay tüketimi karşımıza çıkar. Yeşil çayın diyet listelerinde neden yeri vardır? zayıflamada etkisi nedir? Merak ettiğiniz bilgileri sunalım.

Bitkilerin metabolizma üzerinde faydalı etkileri bulunmaktadır. Yeşil çay da metabolizmaya etkisi ile bilinir ayrıca bilinmeyen birçok faydalı özelliği de bulunur.

Yeşil Çay Zayıflatır mı?

Yeşil Çay Zayıflatır mı? Yeşil çay kök açısından bakıldığında siyah çay ile birbirine yakın bir yapıdadır. Yalnız yeşil çayda bulunan fenol, çaya hızlandırıcı vücut sıcaklığını artırıcı etki katar. Bu sayede kilo vermek isteyenler için ve bel çevresindeki yağlardan kurtulmak isteyenler için önemlidir.

Yeşil çay; Çin, Japonya ve Hindistan gibi ülkelerde tüketilen geleneksel içeceklerden biri konumundadır. Ülkemizde de yaygın hale gelmiştir. Zayıflama üzerindeki etkisi tartışılmaz. Yağ yakımında etkisi araştırılmış ve düzenli şekilde günde 2-3 bardak kadar tüketildiğinde metabolizmayı hızlandırdığı, iştahı kestiği tespit edilmiştir. Yağ yakımını, hücrelerin yağ dengesini düzenlediği de belirtilmektedir.

Yeşil çay tek olarak etkili olmasa da diyet ya da egzersiz ile birlikte içildiği zaman hedef kilonuza daha hızlı bir şekilde ulaşmanıza yardımcı olmaktadır. Bu yüzden diyetinize ve egzersizlerinize yeşil çayı mutlaka eklemelisiniz.

Yeşil Çayın Faydaları

Yeşil Çay’ın Mucizevi Özellikleri Nelerdir?

 1. Diyet yapanlar için etkili ve destekleyicidir. Diyet listelerine mutlaka eklenmelidir.

 2. Bağışıklık sistemini destekler, hastalıklara karşı direnci yükseltir. Günde 2 bardan kadar içildiğinde zayıflama süreci hızlanır ve bağışıklık sistemi güçlü hale gelir.

 3. Diyabet ile müdahale etmek için oldukça etkilidir.

 4. Ağız kokusu ve diş çürüğü gibi durumlarda etkisi büyüktür. Sabah akşam ılık bir yeşil çay ile gargara yapıldığında diş çürümelerinin ve ağız kokularının önüne geçilebilir.

 5. Güçlü bir antioksidan durumundadır. Enfeksiyonel hastalıklara karşı vücudu korumaktadır.

 6. Parkinson ve Alzheimer hastalığının ilerleme sürecini yavaşlatmaktadır. Yalnız bunun için düzenli şekilde tüketmek gerekir.

 7. Sizi zinde bırakır. Yorgunluk hissiyatı vermez.

 8. Kan basıncını düzenleme etkisindedir.

 9. Boğaz enfeksiyonu ya da iltihabı için etkilidir.

 10. Soğuk algınlığı ya da grip gibi durumlara karşı etkilidir.

 11. Ödem attırır. Ödem atma konusunda oldukça etkilidir. Daha sık idrara çıkmanızı sağlar.

 12. Vücudunuzdaki ödemleri attığı için daha hızlı bir şekilde kilo verebilirsiniz.

 13. Yemeklerden hemen sonra içildiğinde şişkinlik hissiyatını alır.

Bu kadar yararı ve vücut için önemli etkisi var ise o halde yeşil çayı hayatımızdan kesinlikle çıkarmamalıyız.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here