Şeker Hastaları İçin İçecekler

0
18

Şeker Hastaları İçin İçecekler; Şeker hastasıysanız öyle her içeceği içmemeniz gerektiğini bilmelisiniz. Sizin normal insanlara göre yediklerinize ve özellikle de içtiklerinize dikkat etmeniz gerekir. Kurallar dışına çıkmak her açıdan sağlığınızı olumsuz yönde etkiler. Bunu düşünerek bilinçli hareket etmek ise sizin açınızdan özellikle de sağlık açısından önemlidir. Bu makalemizde Şeker Hastaları Hangi İçecekleri İçmeli konusuna değindik. Bilgiler aşağıdadır.

Şeker Hastaları Hangi İçecekleri İçmeli?

Çay, kakao, sigara ve kahve gibi içecekler sinirlere tesir ettiğinden şeker hastaları için zararlıdır.

Şeker Hastaları İçin İçecekler

Bu gibi içecekler kanda erimiş şekilde bulunan kolesterolün damar iç yüzeyine yapışıp damar sertliği oluşmasına, kan dolaşımının bozulmasına neden olmaktadır.

Tiryakiler yavaş yavaş bu gibi içecekleri hayatından çıkarmalıdır.

Biliyoruz ki ülkemizde özellikle de kahve, çay ve sigara kullanımı yoğunlukta… Bırakmanız sadece bu rahatsızlığınız için değil her bir rahatsızlığınız için önemlidir. Şu anlık hiçbir rahatsızlığı olmayan kişiler için de önemlidir. Ancak bırakamıyorsanız veya vazgeçemiyorsanız baya azaltmanız nadir olarak tüketmeniz tavsiye edilir.

Şeker hastaları alkollü içeceklerin hiçbirini tüketmemelidir.

Şeker hastaları alkol

Çünkü;

  • Alkolün vücutta yakılması adına insüline gereksinimi vardır.

  • Alkol vücutta yağ sarfını önlemektedir.

  • Hastanın yağlanmasına neden olmaktadır.

  • Alkol kanı asitleştirmektedir.

  • Susuzluk yaratmaktadır.

  • Vücutta vitaminleri ve madeni maddeleri tüketmektedir.

  • Şeker hastalarının esasen nazikleşmiş olan karaciğerini rahatsız etmektedir.

  • Siroza yol açabilmektedir.

Diğer içecekleri; salatalık, greyfurt, nar, elma suyu gibi içecekleri tüketebilirler. Özellikle salatalık tüketimi ya da salatalık suyu tüketimi tavsiye edilir. Çünkü salatalık içeriğinde birçok vitamin bulunmaktadır. Ayrıca son derece de faydalıdır. Şeker hastalığı olsun ya da olmasın herkes tarafından tüketilmesi tavsiye edilmektedir.

Şeker hastaları özellikle de; alkol, meyve suyu, gazoz ve enerji içeceği tüketmemelidir. Bu gibi içecekler şeker hastaları için zararlıdır.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here