Sarımsak Çayı Zayıflatır mı? Sarımsak Çayı Nasıl Yapılır?

0
37

Sarımsak Çayı Zayıflatır mı? Sarımsak Çayı Nasıl Yapılır? Maryland Üniversitesi Tıp Merkezi sarımsağın soğuk algınlığına, kalp hastalıklarına, kansere iyi geldiğini belirtmektedir. Sarımsağın sağlığa olan yararları dışında bir diğer önemli yararı zayıflamada etkili olmasıdır.

Sarımsak Çayı Zayıflatır mı?

Sarımsak çayı içmek zayıflama sırasında kullanılan yöntemlerdendir. Sarımsak çayı ile zayıflamış olan kişilerin yorumları genelde sabittir. Yani bu demektir ki sarımsak çayı ile birçok kişi kilo verebildiğini kanıtlamıştır.

Diyetisyen Gonca Güzel; sarımsak ve soğan vücut metabolizmasını hızlandırmakta, yağ depolarının azalmasına yardımcı olmakta olan bitkilerdir demektedir.

Ender Saraç Sarımsak Çayı

Diyetisyen Ender Saraç’tan Zayıflatmakta Olan Sarımsak Çayı Tarifi Sarımsak Çayı Zayıflatır mı?

Diyetisyen Ender Saraç da sarımsağın zayıflamada etkisi olduğunu belirtmektedir. Zayıflatan sarımsak çayı tarifi ise şu şekildedir:

Hazırlanışı:

Uygun bir tencereye 2 bardak kadar su ekleyin. İçerisine 4-5 parmak ucu büyüklüğünde zencefil ya da 4-5 parça kuru zencefil ekleyin. Bu karışımı 6 dk. kadar kaynatın. Sonrasında karışıma 2 büyük ya da 3 küçük boylarda sarımsak ekleyin. Yarım tatlı kaşığı kadar taze sıkışmış limon suyu katın. Bu karışım ılıdığı zaman 2 küçük kahve kaşığı bal ekleyebilirsiniz.

Hazırlanan bu çaydan sabah ve akşam 1 er fincan içmelisiniz.

Sarımsak çayını karnınız açken ya da tokken içmemelisiniz. Hedef seçtiğiniz kiloya gelinceye kadar birkaç hafta süre ile belirtilen oranlarda tüketmeye devam edebilirsiniz.

Mide Sorunu

Mide Sorunu Olanlar Dikkat!

Sarımsak mide açısından bazen sorunlu besin haline gelebilmektedir. Sarımsağı zayıflama amacı ile kullanmak adına her gün 1 diş sarımsağı bütün olarak değil de bıçakla ufak ufak kesip su ile beraber yutmalısınız. Ancak bu uygulamayı yapmadan önce önerimiz mutlaka doktorunuza danışmanızdır.

Sarımsağı tek başına zayıflama besini olarak kabul etmemek gerekir. Yani yüksek kalori değerinde besinler tüketip, spor yapmayın tek başına sarımsağın zayıflatması beklenilemez bir durumdur. Ekstra zayıflamak için tercih edebilirsiniz.

Sarımsak

Sarımsağın Zayıflama Üzerindeki Etkisi Neye Bağlıdır?

Sarımsak içinde bulunan alisin olarak isimlendirilen maddeye bağlıdır. Bu madde hayvanlar zerinde test edilmiş durumdadır.

Bir grup farelere alisin verilmiştir. Sonrasında bu fareler yüksek şeker içermekte olan yiyecekler ile beslenmiştir. Diğer grup farelere ise alisin verilmemiştir. Yapılan araştırma neticesinde alisin verilen farelerin kan basınçlarının, insülin düzeylerinin alisin verilmeyen farelere oranla daha düşük olduğu saptanmıştır.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here