Mangalda Diyet Çikolatalı Muz Tarifi

0
50

Muz genelde diyet listelerinde yerini almaz. Bunun sebebi diğer meyvelere nazaran kalori değerinin biraz yüksek olmasıdır. Ancak tek başına yine kilo aldırmayan bir meyvedir. Sadece ne kadar ve ne zaman yendiği önemlidir. Mangalda Diyet Çikolatalı Muz Tarifi diyetinize anlam katacak ve tatlı krizlerinizin önüne geçebilecek bir tariftir. Dilerseniz misafirlerinize de akşam yemeğinden birkaç saat sonra ikram edebilirsiniz.

Mangalda Diyet Çikolatalı Muz Tarifi

Mangalda Diyet Çikolatalı Muz Tarifi

Kullanılacak Malzemeler

  • 6 tane muz

  • 5-6 çorba kaşığı kadar bitter damla çikolata

  • 1 çay kaşığı kadar toz tarçın

Yapılışı:

Muz çabuk karardığı için teker teker soyarak hazırlık yapmalısınız. Öncelikle 1 muzu kabuğundan soyun. Soyduktan sonra yukarıdan aşağıya kadar ayrılmayacak şekilde içini açın. (karnıyarık yaparken patlıcan içini nasıl dolduruyorsanız o şekilde açmanız gerekir) Damla çikolataları muzların içine serpiştirin. En son üzerine 1 çay kaşığı kadar tarçın serpiştirin. Hazırlamış olduğunuz bu muzu mangal ateşinde ortalama 7-8 dakika kadar pişirin.

Muzun içine eklediğiniz bitter damla çikolataları muzun içinde sıcaktan erir. Üzerine eklediğiniz tarçın kan şekerinizi dengeler. Muz tok tutar. Bu basit ve bir o kadar lezzetli tarif ile tatlı krizlerinizin önüne geçmiş olursunuz ve vücudunuz için de faydalı besinleri tüketmiş olursunuz.

Bu tarifi tüm muzlar için aynı şekilde uygulamalısınız. Kalorisinin yüksek olmaması açısından veya yüksek kalori almamanız açısından günde yarım porsiyon şeklinde tüketebilir veya 1 porsiyon tüketirseniz daha fazla spor yapabilirsiniz. Gün içinde yediklerinize de dikkat ederseniz kilo almazsınız.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here