Kışın Zayıflamak İçin Yapılması Gerekenler

0
11

Kışın Zayıflamak İçin Yapılması Gerekenler; Kış aylarında zayıflamak daha güç oluyorken kilo alımını da daha kolay olur. Ancak hava soğuk diye hareketi durdurmamak ya da kış mevsiminin bahanelerine sığınmamak gerekir. Yazın olduğu gibi kışın da kilo verebilirsiniz. Bu her bir bünye için geçerlidir. Kışın Zayıflamak İçin Yapılması Gerekenler bilgisi aşağıda yer almaktadır. Kış aylarında kilo almak değil kilo vermek istiyorsanız sunacağımız altın kuralları mutlaka uygulamalısınız.

Kışın Zayıflamak İçin Yapılması Gerekenler

Kahvaltılarınızda Protein Alımını Artırın

Kışın Zayıflamak İçin Yapılması Gerekenler

Yapılan araştırmalar neticesinde güne kahvaltı ile başlayan bireylerde beden kitle indekslerinin kahvaltı yapmayan bireylere göre daha düşük olduğunu göstermektedir. Uzun süren uykudan kalkıp da güne hazırlanan metabolizma için en ideal ve sağlıklı beslenme durumu kahvaltıdır. Öğlen saatlerine kadar kişiyi tok tutar. Metabolizmanın çalışma hızını artırması açısından da protein açısından zengin bir kahvaltı tercih etmeniz gerekir. Mesela peynir türlerinden kaşarı tercih etmek yerine lor peyniri tercih edebilirsiniz. Lor peyniri daha yüksek protein içermektedir. Yumurta özellikle kahvaltılarda tüketilmesi önerilen besinlerden en önemlisidir. Hem en kaliteli protein kaynağıdır hem de sizi uzun süre tok tutar. Kahvaltınızda düşük kalori içeren ve yüksek protein bulunan besinleri tüketmekten vazgeçmeyin.

Kış Meyvelerini Günde 3-4 Porsiyon Kadar Tüketin

meyveler

Kış meyveleri yüksek antioksidan içermektedir. Ayrıca kan şekerini dengeleyici, lif içeriği ile bağırsak hareketlerini düzenleyici ve bağışıklığı güçlendirici etkidedir. Diyen yapanlar için de kış meyveleri hazine gibidir. Kış mevsiminde mesela; nar, greyfurt, yaban mersini ve ayva gibi meyveleri tüketmelisiniz. Ancak meyve tüketirken de dikkat etmeniz gereken bazı kurallar vardır. 1 porsiyon meyvenin kaç gr olduğu önemlidir.

Ayva 80 gram, yaban mersini 30 gram, greyfurt 125 gram, nar 80 gram kadar tüketilmeli ve aşırıya kaçılmamalıdır.

Soğuk Havaları Hareketsizliğe Bahane Göstermeyin

soğuk havalari bahane etmeyin

Havaların soğuk olması ile dışarıda karın ya da yağmurun yağması insanları sokağa çıkarma eylemini engellemiş bulunuyor. Ancak bu bir bahane değildir ya da bu bahaneye sığınmamak gerekir. Dışarıdaki havanın soğuk olması sizin dışarı çıkmayacağınız ya da çıkmamanız gerektiği anlamına gelmiyor. Hareketsiz bir yaşam metabolizmanızı yavaşlatır. Dışarı çıkmak istemiyorsanız bile evinizde birkaç spor ya da egzersiz yapabilirsiniz. Mesela evinizde ip atlatın, mekik çekin, müzik açın dans edin… Bu şekilde hareketsiz durmaktansa hareket ederek metabolizmanızı hızlandırmış olursunuz.

Atıştırmalık Alışkanlığınızı Değiştirin

lif gıdalar

Birazcık yesem bir şey olmaz dediğiniz her tür atıştırmalıkların yüksek kaloride olduğunu unutmayın. Bu tür alışkanlıklarınızı bir kenara bırakın. Atıştırmalık tüketmek yerine lif oranı yüksek midede fazla yer kaplayan düşük kalorili besinler tüketmelisiniz. Bunlar salata olabilir, düşük kalorili meyveler olabilir, yulaflı gevrekler olabilir, lif oranı yüksek krakerler olabilir. Bu tür besinlerden de az tüketmelisiniz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here