Kilo Vermeyi Hızlandıran Besinler

0
14

Fit bir görünüm herkesin amaçlarındandır. Ancak bunun için biraz olsun yediklerimize dikkat etmemiz gerekir. Bu makalemizde Kilo Vermeyi Hızlandıran Besinler hakkında sizleri bilgilendireceğiz. Bu besinleri hayatınızdan çıkarmazsanız eğer fazla kilolarınızdan ve bölgesel yağlarınızdan kısa zamanda kurtulabilirsiniz.

Kilo Vermeyi Hızlandıran Besinler

Kilo Vermeyi Hızlandıran Besinler

Yeşil Çay

Yeşil Çayın Faydaları

Yeşil çay özellikle de zayıflamak isteyen herkes tarafından tüketilmesi gereken en önemli bitki çaylarından biridir. İçerisinde EGCG adı ile kısaltılmış olan biyolojik öğenin yağları yakmayı hızlandırdığı bilinir. Günde ortalama 2 veya 3 fincan kadar tüketebilirsiniz. Kişisel özelliklere bağlı bazı bünyeler yeşil çay tüketiminde sınırlı olmalıdır. Kafein içermekte olan yeşil çay uykusuzluk, baş ağrısı, anksiyete ve huzursuzluğa neden olabilmektedir.

Süt ve Süt Ürünleri

Süt ve Süt Ürünleri

Yapılan araştırmalar kalsiyumun vücudun yağını daha verimli metabolize ettiğini göstermektedir. Düzenli ve yeterli miktarda kalsiyum alınırsa karın bölgesindeki yağlanmalardan daha kısa sürede kurtulunabilir. Süt ürünleri yüksek oranda kalsiyum ve protein içerdiği için mevcut kas yapısını korumakta ve vücuda daha az oranda yağ depolanmasını sağlamaktadır.

Kahve

Kahve

Kahve genelde iştah bastırıcı olarak bilinir. Karnınızın çok acıktığı bir anda 1 fincan kadar kahve tüketebilirsiniz. 1 fincan kahve tüketmeniz sizi ortalama 1 saat kadar daha acıktıracaktır. Aynı zamanda metabolizmanız hızlanacaktır. Kahveyi sabah erken saatte veya spordan 1 saat önce tüketmeniz yağ yakımını kolaylaştırır. Geç saatlerde kahve içerseniz eğer uyku düzeniniz bozulabilir.

Kırmızı Biber

Kırmızı Biber

KIırmızı biberin içinde kapsaisin denen madde ile kilo verme süreciniz hızlanır. Yemeklerinize düzenli şekilde katacağınız Kırmızı biber sayesinde kilolarınızdan daha hızlı bir şekilde kurtulabilirsiniz. Fazla tüketmenin herhangi bir zararı yoktur.

Mercimek

Mercimek

Demir eksikliği kilo verilmesine engel olan hastalıklardan biridir. 1 porsiyon kadar mercimek ile günlük demir ihtiyacınızın ortalama %25 ini karşılayabilirsiniz. Haftada ortalama 3 gün kadar tüketeceğiniz kurubaklagil sayesinde sağlıklı kilo verme süreciniz başlayacaktır.

Tam Tahıllı Besinler

Tam Tahıllı Besinler

Tam tahıllı olan besinlerin sindirimi uzun sürmektedir. Bu süre zarfında daha fazla yap yakımı başlar. Tam buğday ekmeği, kahverengi pirinç, yulaf gibi gıdalar lif açısından zengindir. Tercih edildiğinde ise hem tokluk hissi verir hem de kilo verdirir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here