Kepek Ekmeğiyle Zayıflama

0
30

Diyet listelerinde olmazsa olmazlar arasında kepek ekmekleri gelir. Kişiler de kepek ekmeği neden zayıflatır? Düşüncesine kapılır? Kepek Ekmeğiyle Zayıflama nasıl olur? Kepek ekmeği sadece zayıflatır mı yoksa farklı yararları da var mıdır? Kepek ekmeği öğünlerde nasıl ve hangi miktarda tüketilmeli? Tüm sorularınızı yanıtlayalım.

Kepek Ekmeğiyle Zayıflama

Kepek ekmeği kahvaltılarda ara öğünlerde ve akşam yemeklerinde genelde tüketilmektedir. Bu öğünlerin her birinde kepek ekmeği tüketmenin önemi ayrıdır.

Kepek Ekmeğiyle Zayıflama

Kahvaltıda

İnsanların en önemli öğünüdür. Tam olarak alınan mineral, vitamin ve protein insanı daha uzun süre tok tutar. Güne daha enerjik başlanmasını saplar. Kepek ekmeğini kahvaltılarınızda 2 dilim şeklinde tüketebilirsiniz.

Ara Öğünde

Sağlıklı bir şekilde zayıflamak istiyorsanız eğer ara öğün yapmanız şarttır. Bu öğünü atlarsanız eğer akşam öğününü daha yüksek kaloride kapatırsınız. Hızlı yemek yediğiniz için mideniz tüketilen besinleri hazmedemez. Kendinizi daha şiş ve daha yorgun hissetmenizi sağlar. Ayrıca metabolizmanız da yavaşlar. Ara öğünlerinizde 1 dilim kepek ekmeği tüketebilirsiniz.

Akşam Yemeğinde

Akşam yemeği saatiniz önemlidir. Olması gereken bir saatte yiyecekseniz eğer ara öğünde olduğu gibi 1 dilim kepek ekmeği yeterli gelecektir. Ancak geç bir vakitte akşam yemeğinizi yiyecekseniz eğer yarım dilim kepek ekmeği tüketmeniz gerekir. Bu sayede tok kalarak da kilo vermiş olursunuz.

Kepek Ekmeği Tüketmenin Faydaları

Kepek Ekmeği Tüketmenin Faydaları Nelerdir?

Kepek ekmeği genel olarak buğdaydan oluşur. Buğday tanesinin kabuğunda posa ve lif depo edilmektedir. Buğdayın içinde ayrıca kendi beslendiği yerde B vitaminleri başta olmak üzere demir, çinko, selenyum, krom, magnezyum gibi mineraller de vardır.

Kepek ekmeği insan vücudunda demir eksikliği yapıyor gibi bilgiler vardır. Bu yanlış bir bilgidir. Kepekli ekmek mayalanırken, mayalama sırasında kepek demir ve kalsiyumu bağlayıcı öze3lliği olan fitatları parçalamaktadır. Bu durum ise insan vücudunda demir eksikliği yaşanmasını engellemektedir.

  • Kilo vermenizi sağlar
  • Uzun süre tok tutar
  • Sindirim sistemini düzenler

Önerimiz ise tuzsuz kepek ekmeği tüketmenizden yanadır. Zira kepek ekmeklerinde de tuz bulunmaktadır. Kepek ekmeği aşırı tüketildiğinde ise vücuda aşırı miktarda tuz alınır. Buna bağlı olarak da birçok hastalık yaşanabilir. Kilo alma gibi durumlarda başta sıralanır.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here