Kavitasyon Nedir?

0
52

Kavitasyon Nedir? Tüm kilo sorunu olan kişilerin ortak noktası zayıflamaktır. Bunun için birçok diyet uygulanabilir. Ancak diyet kadar egzersizler de zayıflamada etkilidir. Gündemde olan zayıflama türü ne ise kişiler o konuda bilinçli olmaya odaklanır. Şu sıralar gündemde olan zayıflama tekniklerinden biri de Kavitasyonla Zayıflama yöntemidir. Bu yöntem nasıl uygulanır? Nasıl kilo verilir? Merak ettiğiniz tüm soruların yanıtını sunalım.

Kavitasyon Nedir?

Kavitasyon Nedir?

Düşük ultrason dalgalarına dayanan doğal zayıflama yöntemidir. Anestezi uygulanmadan, iz kalmadan, ağrı veya sızı duyulmadan yağ hücrelerinin erimesini sağlar.

Kavitasyonla Zayıflama

Ultrason dalgaları sıvı içinde git gide büyümekte olan ve belirli bir büyüklüğe geldiğinde patlayan hava kabarcıkları oluşturmaktadır. Etkisi en az olan ısı halindeki enerji ve etkisi çok olan basınç dalgaları bu aşamada serbest kalmaktadır. Yağ tabakalarının titreşimlere direnme kapasitesi kaybolur. Kavitasyon ile bu yağ hücreleri kolay bir şekilde kırılır. Bu olay sırasında; kas, sinir ve damar dokuları da korunmaktadır. Bu sayede zayıflama işlemi de gerçekleşmiş olur.

Eriyen Yağlara Ne Olur?

Yağlı hücrelerin parçalanması sonrası trigliserit şeklindeki yağlar, enzimler ile gliserol ve serbest yağ asitlerine parçalanan hücreler arasında sıvı hale dönüşmektedir. Su bazlı gliserol, dolaşım sistemi tarafından abserde olur. Sonrasında ise enerji kaynağı olarak kullanılmaktadır.

Kavitasyon İle Zayıflama

Uygulama Sırasında Ne Hissedilir?

Uygulama anestezi içermediği için kişi kendinde olur. Birçok kişi uygulamanın hem acısız hem de ağrısız olduğunu belirtmektedir. Ancak acı eşiği düşük olan kişilerde ağrı da olabilmektedir. Uygulama sırasında ayrıca az derecede bir ısınma olabilir. Sıcaklık artarda eğer direk ekstra ultrason jel uygulaması yapılması gerekir. Bunu mutlaka işlemi yapan kişiye belirtmelisiniz.

Kavitasyonun Yan Etkisi Var mı?

Geçici kızarıklık, mide bulantısı ya da aşırı susuzluk durumları düşük ihtimalle görülür. Bu etkileri gidermek için uygulama sonrasında su içmek gerekir. Bu etkiler bazen birkaç saat bazen birkaç günü alabilir.

Yapılan çalışmalara göre uygulama güvenilirdir, bu kanıtlanmış bir durumdur ancak yine de; akut rahatsızlığı olan, karaciğer fonksiyonları bozuk olan, aşırı oranda kanama eğilimi olan, kalp pili olan ve gebe olan kişilere uygulanmaz.

Kavitasyon Ne Kadar Sürer? Ne Kadar Sürede Sonuç Alınır?

Tek bir kavitasyon uygulaması bir bölgede ortalama 35 dakika kadar sürer. Genelde kavitasyonun en çok yapıldığı bölgeler; kalçalar, iç bacak, dış bacak ve karın bölgeleridir.

Vücudun erimesi adına 1 seans veya 72 saatin geçmesi gerekir. Kavitasyon uygulamasından en iyi sonucu almak için de 6-10 seans yapılması gerekir.

Anında uzun süreli sonuçlar kazanmanızı sağlar. Birçok müşteri 2-10 cm arasınca incelme elde etmiştir. Tabi elde edilen sonuçlar kişiye göre ve metabolizma hızına göre değişebilir. Uygulama ile birlikte diyet ve egzersiz yapılırsa daha etkili sonuçlar elde edilebilir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here