Kalori Hesaplamayın

0
25

Kalori Hesaplamayın! Genelde diyet yaparken kalori hesaplanır. Sabah öğle akşam yemekleri kalori hesabına göre yenir. Ayrıca az yağlı yemekler yenir ki kişi daha az kalori alsın. Karatay diyetinde Kalori Hesaplamayı ve Az Yağlı Yemeyi Unutun! Çünkü hesaplamanıza gerek kalmadan kilolarınızı en sağlıklı şekilde vermiş olacaksınız.

Kalori Hesaplamayın

Kalori Hesaplamayı ve Az Yağlı Yemeyi Unutun

Prof. Karatay diyet sırasında en belli başlı tuzak kalori hesaplamasıdır diyor. İnsan vücudunda kalori hesabının yapılmasının doğru olmadığını belirtiyor. Az kalori alırsanız kilo verebilirsiniz düşüncesi tamamen yanlıştır diyor. Kaloriyi hangi besin kaynağından aldığınız asıl önemli konudur. Aç ayı oynamaz derler bilirsiniz. Sen kalori almazsan eğer nasıl hareket edebilirsiniz? Bu söylemler tamamen tuzaktır. Kalori hesaplama durumunu bırakın. Bu kuralın bilimsel açısından bozulduğu gösterildi diyor.

Karatay sağlıklı yağ kilo verdirir diyor…

Kalori Hesaplamayın

Özellikle de trans yağlarından uzak durmanız gerekir. Az yağlı yemekleri tüketin deniyor. Bu söylem de yanlıştır. Bunun sebebi ise doymuş yağların sağlıklı olmasıdır.

Doğada 23 çeşitte yağ bulunur. Bunlar doğal olduğu sürece insan vücudu açısından elbette ki yararlıdır. Sağlıklı yağ kilo aldırmaz, kilo vermenizi sağlar. Yıllardır tereyağı tüketilmesin diye insanlara tuzak kuruldu. Bunun yerine tereyağı aromalı margarin olarak yedirdiler. Doğal tereyağı, işlenmiş olan her tür yağlar, soğuk sıkım zeytinyağı, doğal balık yağı her zaman için sağlıklıdır. Aşırıya kaçmamak şartı ile rahatlıkla tüketilebilir der…

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here