İnce Belli Olma Sırları

0
28

İnce Belli Olma Sırları; Her mevsim kadın ve erkeklerin amacı ince bele sahip olabilmektir. Ancak bu durum genelde yaz aylarında daha çok istenir. Yaz aylarında herkes ince bir bele ve fit görünüme sahip olmak ister.

İnce Belli Olmanın Sırları

Bu makalemizde yer vereceğimiz konu “İnce Belli Olma Sırları” dır. Sunacağımız bilgileri inceleyerek ya da dikkate alarak sizler de fit bir vücuda ve ince bir bele sahip olabilirsiniz.

Kilo verme sürecinde istikrarlı ve sabırlı olmak en önemli koşuldur. 1 gün diyet yaparak akşam tartının düşük göstermesi ya da diğer gün tartıda düşük çıkmak beklenmemelidir. Her gün tartılmamak da önemlidir. Psikolojik açısından sizi olumsuz yönde etkileyecektir.

İnce Belli Olma Sırları

Lifli besinleri tüketmeye çalışın.

Lifli Besinler

Uzun süre tok kalmanıza yardımcı olacak besinlerdir. Bu sayede fazla yemekten kaçınır daha düşük kaloride beslenerek zayıflarsınız.

Doğru egzersizler yapmaya çalışın.

Doğru Egzersizler

İnce belli olmak için o bölge bazında egzersiz yapmak gerekir. Yanlış egzersizler istemediğiniz bölgelerden zayıflamanızı sağlayabilir. Mesela; elinize bir oklava alın. Yumuşak bir zemine oturun. Oklavayı boynunuzun arkasından omuzlarınıza yerleştirin. Ellerinizi ise oklavanın uçlarına koyun. Bacaklarınızı uzatın. Dik oturuşunuzu bozmadan karnınızı içe doğru çekerek iyice sıkın. Daha sonrasında şeklinizi bozmadan kendinizi sağa sola doğru çevirin. Başlangıç seviyesine geldiğiniz zaman nefes alıp çevirme sırasında nefesinizi verin. Her bir yön için 10 kez toplamda ise 20 kez bu hareketi yapın.

Öğünlerden önce 1 bardak su içmeye çalışın.

Su için

Öğünlerden önce su içmeniz sizi tok tutar. Acıkmamanıza ya da daha az yemenize neden olur. Bu sayede daha az kalori almış olursunuz ve su içerek de yediklerinizi daha kolay bir şekilde yakmış olursunuz.

Beyaz ekmek tüketmemeye çalışın.

Beyaz Ekmek

Beyaz ekmek hem çok daha fazla yemek yemenizi sağlar hem de diğer ekmek çeşitlerine göre daha kalorilidir. Ekmekten vazgeçemiyorsanız eğer beyaz ekmek yerine çavdarlı ve bol tahıllı ekmek tüketebilirsiniz. En azından bu şekilde daha az kalori almış olursunuz ve tahıllı ekmek tüketimi sayesinde uzun süre tok kalmış olursunuz.

Düzenli şekilde spor yapmaya çalışın.

Düzenli Spor Yapmak

Spor hayatınızın bir parçası haline gelsin. Ofis işinde çalışıyor ve gün boyu oturmak zorunda kalıyorsanız eğer evinize yürüyerek gidebilirsiniz, ya da araba ile bir önceki durakta inerek evinize kadar yürüyebilirsiniz. Asansör kullanmak yerine merdiven kullanabilirsiniz. Akşam yemeği öncesi ya da sonrasında yürüyüşe çıkabilirsiniz. Spor aktiviteniz yoksa bile yürüyüş ile egzersizlerinizi mutlaka yapmaya çalışın.

Pilates yapmaya çalışın.

Pilates Yapın

Pilates özellikle de bölgesel incelme konusunda etkili olan egzersiz yöntemlerinden biridir. Bölgesel zayıflama konusunda etkili egzersizleri vardır. Pilates yaparak bel ve karın bölgeniz için çalışmalar yapabilir incelmek istediğiniz bölgelerinizi bu şekilde inceltebilirsiniz.

Porsiyonlarınızı azaltmaya çalışın.

Porsiyon Azaltın

Yediğiniz yemeklerde tabaklarınızı küçültün. Tabaklarınızı küçülterek porsiyonlarınızı da küçültmüş olursunuz. Bu durum daha az kalori almanızı sağlar ve bu sebeple daha kısa sürede zayıflamış olursunuz. Bölgesel incelme konusunda veya kilo verme konusunda bu önerimizi mutlaka önemseyin.

Çok sık ve az yemek tüketimi yapmaya çalışın.

Çok sık ve az yemek tüketin

Yemekleriniz arasındaki süre ne kadar uzun olursa metabolizmanız o kadar yavaş olur. Metabolizmanızı hızlandırmak adına çok sık ve az yemek yemeniz gerekir. Çok sık az beslendiğiniz sürece metabolizmanız yediklerinizi daha kısa sürede yakar ve bu sayede daha kısa sürede kilo vermiş olursunuz ve bel çevrenizdeki fazla yağlardan kurtulmuş olursunuz.

TEILEN
Önceki İçerikPaleo Diyeti Nedir?
Sonraki İçerikSouth Beach Diyeti

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here