Güçlendirilmiş Güney Sahili Diyeti

0
31

Kilo kaybetmenizi devam ettirecek birçok tavsiye ve strateji içeren bir diyet programıdır. Güçlendirilmiş Güney Sahili Diyeti uygulamayan ya da bilgi almak isteyenler var ise sayfamızı mutlaka gözden geçirmelidir.

Güçlendirilmiş Güney Sahili Diyeti Nedir?

Farklı olan şey metabolizmayı hızlandırmak adına 20 dk. lık günlük ara yürüyüşler veya tam-vücut şekillendirme hareketleri yapılması gerektiğidir. Bu sayede kiloların daha hızlı verilmesini sağlar.

Güçlendirilmiş Güney Sahili Diyeti

Bazı araştırmalar kilo vermek adına ortalama 1 saat süren orta karar egzersizlerin yapılması gerektiğini göstermektedir. Bu süre pek çok insanın yaşantısında spora ayırabileceği zaman diliminden fazla olabilmektedir. Doktor Arthur Agatston Mayami Üniversitesi egzersiz fizyoloğu PhD Joseph Signorile ile birlikte işe koyulmuş ve hızlandırılmış formda kalma yollarını araştırarak aralıklar ile yapılan sporun daha doğru olduğunu ispatlamaya çalışmıştır.

Agatston mesela bir çalışıp bir duran aracın daha fazla yakıt yakması gibi aralıklar ile yapılan kısa egzersizlerin, sabit bir tempoda yapılan yürüyüşe oranla daha hızlı kalori yakılmasını sağlar diyor. Ayrıca yüksek çaba gerektiren ara egzersizler kasları da fazlası ile çalıştırır. Asıl ekstrası ise sporun bu şekilde yapılması, sıkılmaksızın zamanın daha hızlı geçmesini de sağlamaktadır diyor.

Güçlendirilmiş Güney Sahili Diyetinde Neler Yenebilir?

Yüksek oranda lif ve dayanıklı protein içermekte olan yiyecekler tokluk hissi verdiği için anahtar besinlerdendir. Ayrıca diyetteki kişilere; 3 ana öğünün yanı sıra makul ölçüde ara öğün tavsiye edilir.

Lifli Besinler

  • Bu diyet programında ilk aşama en katı bölümdür. Yazılan kitaba göre; 2 haftalık süreç diyete başlayanların nişasta ve şekerli gıdalara karşı olan isteğini yok etmek amacı ile tasarlanmıştır.
  • Bu diyet programında ikinci aşama ilk aşamada yasaklanan gıdaların çoğunu tüketebilir.
  • Bu diyet programında son aşama serbest aşamadır. Yani hiçbir yiyeceğin tüketimi yasak değildir. Açlığı tetiklemekte olan yiyeceklerden uzak durmanız ayrıca egzersize aralıklı olarak devam etmeniz hızlı kilo vermenizi sağlar.

Vejeteryansanız eğer ya da yemek seçen biriyseniz diyet planını kendinize göre ayarlayabilirsiniz.

Uzmanlar Güçlendirilmiş Güney Sahili Diyeti Konusunda Ne Diyor?

Uzmanlar bu diyeti; uygulanabilir bir egzersiz planının eşlik ettiği çok iyi yiyecek ve beslenme programına sahip 3 aşama olarak özetlemektedir.

Uzmanlara Göre Güçlendirilmiş Güney Sahili Diyeti

Diyette başka bir ekipmanın gerekmemesi, her evresinde yavaş yavaş 20 dakika kadar artan egzersizlerin eklenmesi sebebi ile uzmanlar tarafından yapılması tavsiye ediliyor.

Uzmanlar ayrıca; sareketlerin doğru teknik uygulamalar ile yapılması, yaralanmaların önlenmesi ve doğru kasların güçlü hale gelmesini sağlamak adına kitap içerisinde görsellerin olması da övülebilecek bir özelliktir diyor.

Güçlendirilmiş Güney Sahili Diyetinde Dikkat Edilecekler

Güçlendirilmiş Güney Sahili Diyeti Dikkat Edilecekler

Bu diyet programı; kalp ve şeker hastalığı riskini azaltmak, kan kolesterolünü düşürmek, günlük yaşama sporu eklemek ve kilo vermek isteyenlere özel hazırlanmıştır.

Çoğu lisanslı olan beslenme uzmanları hastalarına genelde bu diyet programında yer alan 2. Ve 3. Aşamalarına benzer kilo verme programları önermektedir.

Diyet programı sırasında aşamalara harfiyen uymak, belirtilen besinleri tüketmek, belirtilen besinleri tüketmemek, egzersizleri gün geçtikçe çoğaltmak, su tüketimi yapmak gerekir. Bunlara özen gösterirseniz sorun yaşamaz, daha hızlı kilo verebilirsiniz.

TEILEN
Önceki İçerikSouth Beach Diyeti
Sonraki İçerikAtkins Diyeti

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here