Goji Berry ile Zayıflama

0
25

Goji Berry ile Zayıflama başlığı altında sunacağımız bu makalemiz hızlı bir şekilde kilo vermenize yardımcı olacaktır. Doğru zamanda doğru besinleri tüketmek her zaman için yararlıdır. Bu sebeple doğru şekilde beslenebileceğiniz sağlıklı bir zayıflama yöntemini sunmak için burada olduğumuzu bilmenizi isteriz.

Goji Berry ile Zayıflama

Goji Berry ile Zayıflama

Diyet yapıyor aynı zamanda goji berry kullanıyorsanız en uygun olan kullanım biçimi sabahları aç karnına tüketilmesi olmaktadır. Vücudun yağ yakmasını hızlandırmak, metabolizmayı hızlandırmak adına sabah kalkar kalkmaz 10 adet goji üzümü yiyebilirsiniz. Öğlen saatlerinde sizi tok tutacak besinler tüketmeye çalışın. Diyette en önemlisi öğlen yemeğidir. Çünkü yenen besinlerin kalorilerinin yakılması adına akşama kadar önünüzde birçok zaman vardır. Akşam yemeklerini hafif geçirin.

Goji Berry Nasıl Tüketilebilir?

Goji Berry Tüketimi

  • Diyet yoğurdun içine 10-15 tane goji üzümü ekleyerek yiyebilirsiniz. Bu sayede hem yoğurttan kalsiyum almış olursunuz hem de kilo vermiş olursunuz.

  • Öğlen yemekleri ya da kahvaltı için tahıl gevreği içine goji berry katabilir ve tüketebilirsiniz. Bu hem düşük kalori almanızı hem de uzun süre tok kalmanızı sağlayacaktır.

  • Smoothie yapabilirsiniz. Mesela; 1 avuç kadar goji berry üzümünü blendıra koyun. Üzerine sıcak su koyun. 1 dk. Kadar bekletin. Goji berry yumuşar. Sonra bu karışımı smooothie olarak içebilirsiniz.

  • Taze meyve olarak tüketebilirsiniz. Bu sayede uzun süre tokluk hissiniz olur. Yemek yeme isteğiniz olmadığı için tatlı krizlerinizin ve açlığınızın önüne geçerek, kilo vermenizi sağlar.

  • Diyet yapamayanlardansanız veya başlayıp kısa sürede bırakanlardansanız eğer; keklerinizin içine goji üzümü koyabilirsiniz. Sağlık açısından faydalı ve oldukça lezzetli bir kek çıkarmış olursunuz.

Goji berry özellikle de C vitamini açısından faydalı bir üzümdüri portakaldan çok daha fazla C vitamini bulunmaktadır. Ana vanatanı Asya Çin ve Tibet bölgeleridir. Kurt üzümü olarak da bilinir. Ülkemizin farklı bölgelerinde yetiştirme özelliğine sahiptir.

Son derece güçlü antioksidana sahip olan bu üzüm tat olarak yaban mersini hissi vermektedir. Ayrıca içeriğinde; çinko, B1, B2, B6, E, C, magnezyum, kalsiyum gibi vitaminleri barındırmaktadır.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here