Evde Zayıflama Yöntemleri

0
9

Neredeyse bütün zamanını evde geçirenler daha çok kilo almaktadır. Bu durum uğraşacakları veya meşgul olabilecekleri bir iş olmamasından kaynaklıdır. Ancak evde dururken de kilo verebilmeniz mümkündür. Kendinizi bilgisayar ya da televizyon başında bırakmayın. Akşama kadar hareketsiz durmak elbette ki kilo almanızı sağlar. Sonra yemek yemeseniz de ben bir şey yemiyorum nasıl kilo alıyorum diye düşünür durursunuz. Evde Zayıflama Yöntemleri hakkındaki bilgileri inceleyin ve mutlaka uygulayın.

Evde Zayıflama Yöntemleri

Evde Zayıflama Yöntemleri

Abur Cubur Yemeyi Bırakın

Temiz bir beslenme alışkanlığını korumak adına çikolata, bisküvi, cips, pasta gibi yüksek kalori içeren ve kilo almanızı sağlayan besinleri tüketmeyin. Karnınız acıktığında sebze ya da meyve tüketin. Açlık krizinizi de yine meyve yiyerek bastırabilirsiniz. Ancak meyvelerin de kendine göre kalori içerdiğini unutmayın. Daha çok elma, yaban mersini gibi düşük kalori içeren meyveleri tüketmeye çalışın.

Abur Cubur Yemek

Oklava ile Egzersizler Yapın

Her evde mutlaka bir oklava vardır. Oklava ile egzersizler yaparak hem göbek hem de bel çevresindeki yağlarınızdan kurtulabilirsiniz. 15 dk. kadar yapacağınız oklava ile egzersiz durumu sizi kilo vermeye yönlendirecektir. Yalnız doğru egzersizi yapmak önemlidir. Zira yanlış uygulama bel ağrısı gibi birçok şikayeti beraberinde getirebilmektedir.

Oklova Egzersizleri

Oklavayı ensenize denk gelecek şekilde ayarlayın. Yatay olarak iki elinizle oklavanın uç kısımlarını tutun. Ayakta olmak şartı ile ayaklarınızı hareket ettirmeden vücudunuzu sağa ve sola doğru çevirin. Hareketleri yaparken dik durun. Bu pratik yöntem ile belinizi inceltebilir, kol kaslarınızı çalıştırabilirsiniz. Ayrıca kilo vermeniz de kolaylaşacaktır.

Yastık ile Egzersizler Yapın

Özellikle basen ve kalçanızdaki fazla yağlardan şikayetçiyseniz eğer yastık ile sadece 15 dk. kadar egzersiz yaparak basen ve kalçanızdaki yağlardan kurtulabilirsiniz.

Yastık Egzersizleri

Halının üzerine yastığı koyun. Sırt üstü halının üstüne yatın. Yastığı belinizdeki boşluğu dolduracak şekilde yerleştirin. Önce sağa sonra da sola doğru bacağınızı karnınıza doğru çekin, bırakın. Bu işlemi 15 dk. boyunca her gün düzenli olarak yaptığınızda kalçanızdaki ve basenlerinizde yağlarda azalma olduğunu ve kilo kaybı yaşadığınızı fark edeceksiniz.

Yürüyüş Yapın

Hem tüm vücut kaslarını çalıştırmak hem de kilo vermek için en etkili yöntemlerden biri yürümektir. Yürümek özellikle de kalp sağlığı açısından da yararlıdır.

Açık havada yürüyüş yapma fırsatınız olmuyorsa evinizde de yürüyüş yapabilirsiniz. Günde 15 dk. kadar tempolu olarak evinizde yürüyüş yaparsanız kısa sürede fazla kilolarınızdan kurtulmuş olursunuz. Tabi düzenli olarak yürüyüş yapmalı ve gün geçtikçe bu süreyi mutlaka artırmalısınız.

Yürüyüş Yapın

Evinizde ayrıca küçük bir sehpa ya da ters çevrilmiş bir kova üstüne basarak step yapabilirsiniz. Step sayesinde tüm vücut kaslarınız çalışacaktır ve özellikle de basenlerde küçülmeler olacaktır.

Bol Bol Su İçin

Ne yerseniz yiyin ya da ne yaparsanız yapın su içmiyorsanız kilo vermeniz imkansız gibi bir şeydir… Su vücuttan tüm toksinlerin, ödemlerin atılmasına yardımcı olur. Sadece kilo vermek için değiş sağlıklı olmak için de su tüketilmesi gerekir.

Bol Bol Su İçin

Yemek yemeden 1 saat önce mutlaka su için. Vücudunuzu susuz bırakmayın. Yemeklerden önce içeceğiniz su daha az kalori almanızı sağlar. Çünkü açlığınızı bastırmakla kalmaz sizi şişirerek erken şekilde doymanızı sağlar. Günde yaklaşık 8 bardak kadar su içmenizi öneriyoruz. Bu şekilde vücudunuzdaki yağların yakılmasını sağlarsınız ve iç organlarınız da sağlıklı çalışır.

Uykunuzu Düzene Sokun

Az uyumak, gün içerisinde fazla kalori almanızı sağlar. Enerjinizi düşürür. Fazla uyku ise uyandığınızda metabolizmanızın yavaşlamasını sağlar. Uykunuzu mutlaka düzene sokmalısınız. Aksi halde zayıflamanız yani kilo vermeniz imkansız hale gelir.

Her gece 7 ile 9 saat aralığında uyumaya çalışın.

Uyku Düzeni

Uykunuzu düzene soktuğunuzda zayıfladığınızı ya da artık daha rahat kilo verebildiğinizi göreceksiniz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here