DNA Testi ile Zayıflama

0
27

Bilindiği üzere her kişinin DNA sı farklıdır. DNA Testi ile Zayıflama, özellikle de diyet yapmasına karşın zayıflamakta zorlanan veya zayıflayamayan kişiler için ideal bir yöntemdir. Dost ve düşman olan besinlerin belirlenmesi sayesinde kişiler kendilerine fayda yağlayan ya da kendilerini şişmanlatan besinler hakkında bilinçli olarak daha kısa sürede zayıflayabiliyor.

DNA Testi ile Zayıflama

DNA Testi ile Zayıflama

Genler ve Metabolizma Durumu

Genler besin öğelerinin metabolizmasını değiştirmektedir. Bu bilgi hemen herkes tarafından bilinmektedir. Bu durum baz alınarak hazırlanan diyet programları kişiye özel olduğu için daha hızlı kilo verilebilmektedir.

Genler ve Metabolizma Durumu

Weight Managament Genetic test olarak bilinen genetik şifre testi son dönemlerde çok sık duyulmaya başlanmıştır. Bireylerin yemesi gereken ayrıca besinlerden alacağı değerlerin açıkça görülmekte olduğu bu testte gen profili çıkarılır. Kilo verme sürecinde kişi ne kadar yağ, protein ve karbonhidrat alması gerektiği durumu gözlemlenir.

Kilonun Genetik Şifre Durumu

Kişinin genetik şifresini çözen bu test ile beklenilenden ortalama 2,5 kat daha hızlı ve kolay kilo verilebiliyor.

Genetik Şifre Durumu

Herkesin duyarlılığı farklıdır. Bu durumun bilincinde olan uzmanlar, kişinin duyarlı olduğu şeyleri öğrenerek hayatını devam ettirmesi açısından yaşam kalitesini yükselteceğini dile getirmektedir.

Genetik Test Nasıl Yapılır?

Kişiden alınan tükürük örneği analiz edilir. Uzmanlar tarafından kişiye özel bir beslenme listesi oluşturulur. Kişi için ideal olan beslenme planı hazırlanırken kişinin DNA sına ek olarak yaşamakta olduğu çevre, stresin seviyesi, hareket etme derecesi, yeme istekleri gibi durumlar göz önünde bulundurulmaktadır.

Genetik Test

Genetik özelliklerinde obeziteye yatkınlar olursa bu test ile çok daha hızlı ve etkili bir biçimde motive olmaları da kolaylaşır.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here