D Vitamini Zayıflatıyor

0
24

Canan Karatay D Vitamini Zayıflatıyor diyerek yine akıllarda soru işaretlerinin belirmesine neden olmuştur. Bu sorunun yanıtını kendisinden dinleyelim.

Canan Karatay;

D Vitamini Zayıflatıyor

Son dönemlerde her gıda maddesine uygulanan diyet yapıcı ürünler sağlığı tehdit etmeye başlıyor. Aspartam kullanılan diyet içeceklerin vücuda girdiğinde ısındığını, sonrasında sahte alkol yapımında kullanılmakta olan metionin ve metanol adı verilen maddeye dönüştüğünü ifade etmektedir.

Ayrıca Karatay; light olarak adlandırılmakta olan içeceklerin içinde bulunan aspartamın şeker hastalığı ve kanser riski taşıdığını da belirtmektedir. Bunun yanı sıra mısır şurubunda bulunan früktoz en tehlikeli şekerdir diye de vurguluyor. “Şeker kanser hücrelerini besler” diyor.

D Vitamini Zayıflatıyor

D Vitamini Zayıflatıyor

Canan Karatay’a göre D vitamini alarak zayıflanabiliyor. D vitaminin vücutta bulunan en doğal ve en güçlü antioksidan olduğunu belirtmekte olan Karatay bu vitaminin alınmaması halinde kilo verilmeyeceğinin de altını çizmektedir. Süt ürünleri, ton balığı, yumurta, tereyağı, yulaf ezmesinde mevcut olan D vitaminin en önemli kaynağının güneş olduğunu da belirtmektedir.

Paketlenmiş Gıdalar Kısırlığa Neden Oluyor

Paketlenmiş gıdalar kısır yapıyor

Hem erkeklerde hem de kadınlarda kısırlığın artmasının en önemli nedeninin paketlenmiş gıdalar olduğunu belirtmekte olan Canan Karatay; okul kantinlerinde satılmakta olan aşırı şekerli ve paketlenmiş gıdaların hormon bozukluğuna neden açtığını söylüyor. Hem erkeklerde hem de kadınlarda kısırlığın artmasının en büyük etkisinin ise bu olduğunu belirtiyor. Geçlerimiz ve çocuklarımız geleceğimizdir diye sözlerine ekleyen Canan Karatay çocuklarımızı ve gençlerimizi sağlıklı büyütmemiz gerekiyor, buna mecburuz. Şekerli yiyeceklerden, paketlenmiş olan yiyeceklerden uzak durmaları gerekir. 12 yaşındaki çocukların bel kısımlarında özellikle yağlanmalar oluşuyor. Bunun en büyük sebebi ile paketlenmiş yiyeceklerdir diyor.

Ayrıca Canan Karatay; Aspartam her yerde var. Meşrubatlarda, meyveli içeceklerde, sakızlarda, meyveli yoğurtlarda, dondurulmuş tatlılarda, sofralık tatlandırıcılarda, çocuk şuruplarında, spor için içilen içeceklerde, çikolatalarda, nane şekerlerinde, kahvaltılık gevreklerde ve konserve meyve gibi ürünlerde bol miktarda olduğunu belirterek uzak durulması gerektiğini belirtiyor.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here