Canan Karatay’dan Beslenme Önerileri

0
21

Canan Karatay’dan Beslenme Önerileri hakkındaki detaylar aşağıda sunulmuştur. Bu detayları dikkate alarak uygulamaktan kaçınılmamalıdır.

Canan Karatay’dan Beslenme Önerileri

Canan Karatay Beslenme Önerileri

  1. Canan Karatay tarafından hazırlanmış olan kitaplarından ilk çıkan “Bilimsel Gerçeklerle Kilo Vermenin ABC’si: Karatay Diyeti” kitabına sahip olun. Kitap sarı mezuralıdır. Kitap yaşamı değiştirip sağlığa kavuşmaya yardımcı olmaktadır.

  2. Kitabı okumadan kesinlikle Karatay Sağlıklı Beslenmesine başlamamalısınız. Beslenme ile alakalı geçmiş dönemde sahip olduğunuz bilgileri tamamen sıfırlamalısınız. Deyim neredeyse kendinizi resetlemelisiniz. Özellikle de doğduğunuz günün ayarlarına yeniden dönmeye çalışmalısınız. Bunun sebebi doğru diye bilerek uyguladığınız çoğu şeyin yanlış olduğunu görecek olmanızdır.

  3. Kitabı okuduğunuz zaman hangi besinleri neden yemelisiniz? Hangi besinleri neden yememelisiniz? Hangi besinleri özümsemeniz gerektiği gibi bilgilere ulaşabileceksiniz. Kitapta yer alan bilgilerden anlamadığınız olursa eğer defalarca okuyarak anlamaya çalışmalısınız. Hiçbir bilgiyi bize lazım değil düşüncesi ile geri çevirmemeli hepsinde mantığınızı kullanarak hareket etmelisiniz.

  4. Kitapta tarif edilen kahvaltı ile günü başlatmalısınız. Malzemelerde çalmamalı, önerilen dışına çıkmamalısınız. Özellikle de kahvaltı 4-5 km koşmuşsunuz gibi metabolizmanızın hızlanmasını sağlayacaktır. Ayrıca sizi 4-5 saat kadar da tok tutacaktır.

  5. Ara öğün atıştırması yapmamalısınız. Öğünleriniz arasında en azından 5 saat olmalıdır. Sabah 09:00 da kahvaltı yapıyorsanız eğer saat 15:00-16:00 arasında ana yemek yenmelidir. Saat 19:00-20:00 arasında meyve, yoğurt ya da az miktarda kuruyemiş tüketilmelidir. Akşam yemeğe davetliyseniz eğer ya da evde akşam yemeğine misafir gelecekse eğer öğlen vakitlerinde kuruyemiş, yoğurt ya da meyve yiyerek akşam yemeğini 20:00 den önce bitirmeye çalışmanız gerekir. Ana yemekten sonra ise mutlaka omega-3 hapları ile 1 tane antioksidan hapını bir seferde almalısınız.

  6. Akşam 20:00 dan sonra hiçbir şey tüketilmemelidir. Yalnızca isteğe bağlı limon, taze naneli sıcak su, yeşil çay ya da bitki çayı tüketilebilir.

  7. Her gün en azından yarım saat kadar yürüyüş yapmalısınız. Aşırı kiloluysanız ya da boyunuza göre kilonuz fazlaysa 10-15 dk. ile yürüyüşü başlatıp yavaş yavaş artırabilirsiniz.

  8. Karatay Beslenme Piramidinin tabanı bedensel harekettir. Bu hiçbir zaman unutulmamalıdır.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here