Burçlara Göre Zayıflama Önerileri

0
140

Uzmanlar her burcun farklı özellik taşıması sebebi ile zayıflama durumu için diyet listelerinin de farklı olabileceğini belirtmektedir. Her burcun kendine has özelliğinin olması zayıflamak için ipuçlarının da değişmesine yol açmaktadır. Aşağıdaki metinde Burçlara Göre Zayıflama Önerileri bulunmaktadır. Burcunuza göre zayıflama önerileri hakkında bilinçli olabilirsiniz.

Burçlara Göre Zayıflama Önerileri

Burçlara Göre Zayıflama Önerileri

KOÇ BURCU

Koç burcundaki kişiler yaşam sahnesinde baş rol olmayı sevmektedir. Koç burçları aynı zamanda bağımsızlıklarına düşkün olmaktadır. Diyet sırasında en çok güçlük çektikleri konu ise hareketli sosyal yaşamlarına uygun olmayan programlar uygulamak zorunda kalmalarıdır. Koç burcu kişilerin çeşitlilikten yoksun diyetleri uygulaması zordur. Çünkü kısıtlamaya gelememektedir.

koç burcu

► ► Farklı besinlerden meydana gelen diyet grupları Koç burçları için uygundur. Koç burcunun fit olması için avantajlı tarafı ise sporu sevmesidir. Sosyal yaşamları nedeni ile düzenli beslenmedikleri günleri de egzersiz yaparak telafi edebilirler.

BOĞA BURCU

Boğa burçları hedeflerine bağlıdır. Yeri geldiğinde hırslı ve maddeci olabilmektedir. Boğa burçları aynı zamanda sabırlıdır. Bu sebeple de gerçekten karar verirse hedefledikleri kiloya çok kolay ulaşabilir. Diyet yapma sürecini özellikleri gereği sabırla atlatabilir. Genelde arkadaş ve dostluk ilişkilerine önem verirler. Güzel yemek yapmayı, sunmayı ve yemeyi severler.

boğa burcu

►► “Günün yorgunluğunu atmalarının en basit yolu güzel sofralar sunması ve bu sofralara kimi zaman güzel içeceklerin eşlik etmesidir. Bu yüzden diyetlerini bozlarına neden olabilecek en temel sebep sofra düzenleri ve sofra düzeninde yemek yanında tüketilmesi istenen içeceklerdir.” Sağlıklı alışveriş, sağlıklı ve hafif pişirme yöntemlerini öğrenmeleri gerekir.

İKİZLER BURCU

Burçlar arasında en havai özellikte olan ikizlerdir. Monotonluğa gelemezler ve genelde tez canlı olurlar. Bu yüzden ilk haftalarda motivasyonlarını korumak adına hızlı sonuç almak isterler.

ikizler burcu

►► “Tek bir diyet listesi tek bir beslenme çeşidi ya da tek bir egzersiz türü ikizler burcu için yeterli değildir.” İkizler burcu sürekli değişiklik aramaktadır. Bu yüzden diyet sırasında beslenme programları ve egzersizleri de çeşitli olmalıdır. İkizler burcu her konuda mutlaka bilgi sahibi olduğu için beslenme bilgileri kafalarını karıştırabilir ya da yanlış diyetler uygulamalarına sebep olabilir. Bu yüzden emin olmadıkları diyet listelerini uygulamamaları gerekir.

YENGEÇ BURCU

Yengeç burçları sorumluluk sahibi olmaları, detaycı olmaları ve duyarlı olmaları ile bilinir. Detaycı olmaları mükemmeliyetçi olmalarını sağlar. Uygulayacakları beslenme programlarının en ince detayını bile merak edebilirler. İnanmadıkları diyeti kesinlikle yapmazlar. Topluma bağlı, aile sever ve aynı zamanda tutucudurlar. Yalnız kalmayı kesinlikle sevmezler.

yengeç burcu

►► Sosyal yaşamları diyetlerine engel olabilir. Sevdikleri ve sevmedikleri şeyler çok nettir. Bu yüzden diyetlerde sevdikleri besinler olmazsa programı uygulamaları güç olur.

ASLAN BURCU

Cömert, iyiliksever bir burçtur. Övülmekten hoşlanırlar. “Diyet yaptıkları sürece sosyal çevrelerinde bulunan kişiler zayıfladığını söylerse motivasyonu artar.”

aslan burcu

►► Aslan burçlarının en kötü yönü sabit fikirli olmalarıdır. Bu yüzden diyet ve egzersiz konularında yanlış inanışları varsa eğer bunları değiştirmek kolay olmayacaktır.

BAŞAK BURCU

Detaycı, hırslı, aşırı titiz ve cana yakın burçtur. Yengeç burcunda olanlarda olduğu gibi diyet programının büyün ayrıntılarından haberdar olmak ister. “Kafasına koyduğu hedefleri gerçekleştirmeleri ile tanınır. Bu yüzden yüksek olasılıkla hiç mola vermeksizin hedeflediği kiloya kısa sürede ulaşacaktır.

başak burcu

►► Detaycı ve aşırı titiz olmaları sebebi ile sağlıklı yeme takıntısı olan “ortoreksiy” ya yakalanma olasılıkları diğer burçlara oranla fazla olabilmektedir.

TERAZİ BURCU

Uyumlu ve idealist burcudur. Bu özellikleri sebebi ile diyeti kolayca yapabilirler. Yalnız çok çabuk fikir değiştirme özellikleri vardır. Bu nedenle de diyet sürecini kısa sürede tamamlayabilirler.

terazi burcu

►► Terazi burçları başkalarının sözleri etkisinde kalabilmektedir. Bu yüzden de çevrelerinden gelen olumlu ya da olumsuz söylemler diyet süreçlerinde etkili olabilmektedir. Yine bu özellik sebebi ile sağlıkları açısından uygun olmayan diyet listelerini deneyebilirler.

AKREP BURCU

Kararlı, sezgi gücü yüksek, çalışkan burçtur. Kararlı olmaları sebebi ile diyet sürecini kolay bir şekilde tamamlayabilirler. Yüksek analiz gücüne sahiptirler. “Diyet programlarına sadık kalabilirler. Uygun olmayan besinler arasında seçim yapmak zorunda kaldıkları zaman doğru alternatifi seçebilirler.

akrep burcu

►► Benmerkezci oldukları için diyet yaptıkları süre boyunca motivasyonlarını yüksek tutmak adına kendilerinden olan değişiklikleri gözlemleyebiliyor olmaları gerekmektedir.

YAY BURCU

Burçlar arasında en keyifli ve eğlenceli burçtur. Her şeyden çok kolay sıkılabilir özelliktedir. Sabırlı değildir. “Sosyal olan Yay burcu insanları sosyal ortamları gereği ve keyifli ortamlarda çok sık yer almaları sebebiyle diyetlerini kolayca bozabilmektedir. Monotonluğa kesinlikle gelemezler. Standart diyet listeleri ile kilo vermeleri çok güçtür. Çünkü kısa sürede sıkılabilirler ve sabırsız olmaları sebebi ile diyeti yarıda bırakabilirler.”

Yay burcu

►► Değişik besinlerden meydana gelmiş bir diyet programı ve değişik egzersizlerden oluşan spor programı yay burcu kişilerinin daha uzun süre uygulayabilecekleri aktivitelerdir.

OĞLAK BURCU

Sabırlı, kararlı ve disiplinli burçtur. “Uzun süreli bir diyete en iyi şekilde adapte olabilecek burçtur denilebilir.” Aynı zamanda karakterleri gereği biraz dik başlıdırlar. Bir uzmanla çalışırsa uyum sağlamakta güçlük çekebilir.

Oğlak burcu

►► Oğlak burçları yüksek disiplinli ve zorlu diyetlerin aynı zamanda egzersizlerin bile üstesinden gelebilecek özelliktedir.

KOVA BURCU

Kova burçları idealisttir. “Hedeflerinin peşinden koşar. İdeal kilolarına da bu şekilde çok kolay ulaşabilmektedir. Yalnız koç burçları değişikliği sevmektedir. Yeniliğe meraklıdır. Tek çeşit besinlerden meydana gelen bir diyeti uzun süre uygulayamayabilir.” Bu yüzden çok çeşit besinlerden oluşan beslenme programı hedeflerine hem daha rahat hem de daha kısa sürede ulaşmalarını sağlar.

Kova burcu

►► Geleneksellikten uzak olan Kova burçları zayıflamak adına birçok farklı ve yeni metot deneyebilir.

BALIK BURCU

Diğer burçlara nazaran fazlası ile duygusal olan bir burçtur. “Diyetleri duygusal sebeplerden dolayı bozabilirler. Karamsarlığa yakın olmaları ve aşırı duygusal olmaları sebebi ile tıkanırcasına yemek, aşırı besin ve tatlı tüketimi gibi beslenme bozuklukları ile karşı karşıya kalma oranları da diğer burçlara nazaran daha yüksektir.”

Balık Burcu

►► Balık burçları duygusallıklarının önüne geçerse hedeflediği kiloya ulaşabilir, aksi durumda daha fazla yemek ya da zararlı besinler tüketerek kilo alabilmektedir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here